Harmooniline sünd on harmoonilise elu alus

Miks on oluline väga hästi sünniks valmistuda? Mis võib juhtuda kui oleme saanud  sünni- või sünnitamise kogemuse, mis on meid mitte toetav?

33

Oma mõtetega me loome oma elu. Kui palju me aga paneme tähele oma mõtteid? Kas me pöörame tähelepanu oma tunnetele ja vajadustele? Kas me austame oma tundeid ja vajadusi? Kas me oleme autoriteedid oma elus?

Inimene on  täiuslik ja peen olend, keda võimsalt mõjutab alateadvus. Tavaolukorras tunduvad meile asjad ühtemoodi, erakorralistes, harjumatutes situatsioonides võivad nad aga kujuneda sootuks teistsugusteks. Tihti arvame lapseootel olles, et kui oleme hästi informeeritud kõigest sellest, mis raseduse ja sünnitamise juurde kuulub, siis sellest täiesti piisab rahuldust pakkuvaks sünnitamiseks. Kuid, sünnitamine ei ole tavamõistuslik tegevus. Sünnitamine on harmooniline kui juhindume oma primaadiajus talletatud ürgsest tarkusest. Selleks, et ühilduda selle aju osaga on vaja ajukoor välja lülitada. Selleks vajame väliskeskkonnast hämarust ja vaikust, sisekeskkonnast aga julgust ja väga suurt usaldust, kõigepealt just eneseusaldust.

Kui suur on meie eneseusaldus tundmatutes olukordades, sõltub sellest kui suur oli meie emade eneseusaldus meid sünnitades.

Tuleme ajastust kus naiselikkus ei ole au see olnud. Meie lähiminevikus ehitasid meie esiemad sõjajärgselt üles riiki. Oluline oli töö ja selle tegemine. Töö tegemist ja riigi teenimist peetakse väga oluliseks ka praegu. Meie, naised, kanname seda mõtet edasi põlvest põlve, liikudes oma tegelikust olemusest aina kaugemale ja kaugemale. Naistes on ühiskonna poolt tunnustatud ja esile tõstetud mehelikke jooni, mis ei ole aga toetav tegelikus elus ja ka sünnitamisel. Ehk seetõttu on  ka seletatav keisrilõikega sündide arvu kasv, on see ju väga mehelik lähenemine inimese ilmale toomisel.

Mehe jaoks on sünd hirmutav, seotud kannatuse, valu ja teadmatusega. Ehk armastusest naise vastu lõi mees sünnitusmaja koos kirurgiliste- ja tuimestavate võimalustega. See võis olla armastuse väljendus, kuid naise on see viinud oma naiselikust väest kaugemale kuid läbi naise on ka mees oma mehelikust väest kaugenenud.

Kõik mis on tundmatu võib olla ka hirmutav. Hirm on paljude sünnitusega seotud komplikatsioonide aluseks. Hirm on alati kohal, kui me ei ole ühendatud oma väega.  See võib üles tõusta täiesti ootamatult, eraldades meid nii iseenda pärisolemusest kui ümbritsevast ja ka omandatud teadmistest.

Hirm loob usaldamatuse, kokkutõmbumise, sulgumise, eraldatuse  ja koos sellega „stressisünni”.  Ja kuigi lapse nägemine peale sündi vallandab endorfiinide tulvaga koos rõõmu- ja õnnetunde, tõuseb see, mis vajab tervendamist, hiljem taas nähtavale.

Me tegeleme oma kehaga, hingega ja meelega valdavalt eraldi. Meid on suunatud pöörama tähelepanu oma mõistuse ja füüsilise keha arendamisele, kuid me ei ole teadlikud ja kontaktis oma rakumäluga, keha mälestustega, alateadvusega, oma hingega. Mõistus, millele oleme andnud juhtiva positsiooni,  tundub teadvat kõike, aga keha mäletab väga tihti midagi muud. Me ei ole harjunud oma keha kuulama ja temaga arvestama. Vallandunud emotsioone aga liigitame lubamatuteks ja lubatuteks ja vastavalt nendesse ka suhtume. Paljud sündmused on meelest läinud, kuid keha mäletab ja see ongi see,  millele tuleb tähelepanu pöörata kui soovime harmoonilist sünnitamise kogemust. Günekoloogid ja ämmaemandad võivad teha kuitahes head tööd rasedat mõistuse tasandil informeerides, ometi ei pruugi see olla piisav.

Ühel soojas vees vabastava hingamise seansil, kus tervendasin oma sündi, sain sellest väga sügavalt teadlikuks. Olin täielikult kindel, et tean, et olen hoitud, kaitstud ja väga armastatud. Olin selles nii kindel, et isegi kahtlesin, kas ma üldse pean selle kinnitusega tööd tegema. Seda sisendust korrati mulle kogu seansi vältel ja  juhtus see, mida ma oodatagi ei osanud —  mu keha ei uskunud seda. Mu keha iga rakk protesteeris selle vastu. Minu keha mäletas sootuks midagi muud. Ma olin shokis. Pinnale tõusis ebaturvalisus, mälestused mitte armastusväärsest vaid hoolimatust, ükskõiksest kohtlemisest minu sünni ajal. Teame ju, et alles lähiminevikus peeti vastsündinut vaid kehaks, kes ei ole teadvel ja kes ei tunne. Mind valdas paaniline hirm ja ohutunne. Tohutult võimsad emotsioonid tõusid pinnale. Ma liikusin sel seansil nende tunnete tervendamise suunas, sest mind hoidsid sellel hetkel turvalised käed ja armastavad silmad vaatasid minu poole kinnitades, et ma olen hoitud ja kaitstud ja väga armastatud, ükskõik mida mu keha sellel hetkel ka ei tunne.

Selliselt võivad tõusta tervendamata tunded, millest meil aimugi ei ole, pinnale ka sünnitamise ajal ja me ei pruugi selleks valmis olla.

Mul on väga hea meel, et eestit on vallutanud jooga oma mitmekesisuses. Suur osa eestlastes on selle enda jaoks avastanud. Jooga on keha, hinge ja vaimu ühendav,  terviklikkust loov ja hoidev.

Suurteks transformatsioonideks ja tervendamisteks vajame aga individuaalset lähenemist koos väga turvalise keskkonna ja toetava inimesega, et usaldaksime täielikult lõdvestuda ja avaneda.

Kuidas siis tervendada?

Minu ÕPETAJA Binnie A.Dansby on öelnud: „Iga sünd on täiuslik sellisena nagu see on„

Kõlab turvaliselt ja võtab pinged maha. Jah, iga sünd on täiuslik sellisena nagu see on. Aga kas ka sinu jaoks? Kas see oli sinu jaoks täiuslik? Kas sul ei ole ühtegi negatiivset mõtet või tunnet seoses oma sünni või sünnitamisega? Mitte ühtegi etteheidete ei enda ega kellegi teise aadressil? Mitte ühtegi, oleks võinud nii või naad?

Kui ema on kogenud sünnitamist, mille kohta tal on negatiivsed hinnangud, segased tunded, etteheited, enese või kellegi teise süüdistamine jne., siis on see märk tervendamise vajadusest. Oluline on tähelepanu pöörata sellele mälestusele sellisena nagu see sünnitaja mälestustes on talletunud. Igas sünnitamises väljendub ka su enda sünd.

Kui ma oma esimese poja sündi tervendasin, hämmastas mind see asjaolu, et olin selle mälestuse aja jooksul üle kirjutanud. Hingamise seansil, sügaval endas olles, nägin nende üle kirjutatud kihtide alla ja see hämmastas mind kui osav manipuleerija mu meel on olnud. Ma mõistsin ka seda, kuidas ma oma mõtetega olen loonud teadmatult ja tahtmatult takistusi oma poja elus. Toimunu peas positiivseks ümber mõtlemisest ei ole kasu. Vastupidi, ma petsin ennast ja kaotasin ainult aega. Oluline on jõuda toimunu olemuseni läbi algselt loodud mõtte.

Selleks on vaja kõigepealt lõdvestuda. Lõdvestumine on kõigi õnnestumiste alus. Sügav hingamine viib sügava lõdvestumiseni. Seetõttu ongi vabastav hingamine võti, mis avab alateadvuse uksed, et mittetoetav tunne, emotsioon pinnale tõuseks,et seda loonud alusmõte saaks nähtavale tulla. Nüüd on võimalik seda muuta. Tervenemine leiab aset, kui negatiivne (mitte toetav, elu eitav)  mõte on asendunud positiivse (elu jaatava, toetava) mõttega. Vahel on need mustrid väga sügavad, neid loonud uskumusi on edasi kantud põlvest põlve. Kõik mida meie siin praegu ära ei tervenda, pärandame edasi järeldulevatele põlvedele ja nii me kanname põlvest põlve edasi samu mustreid, millest võivad saada haigused, mõtte üks füüsilistest vormidest. Me nimetame neid pärilikeks haigusteks.  Pärandame neid edasi seni, kuni keegi saab teadlikuks ja tervendades peatab selle protsessi.

Minu harmoonilise sünnitamise valem, see on ühtlasi kõikide edukate protsesside ja ka  harmoonilise elu valem:

USALDAMINE+LÕDVESTUMINE+AVANEMINE+KOOSTÖÖ+ LAHTI  LASKMINE (kergelt) = HARMOONILINE, NAUDINGUT PAKKUV SÜND-ELU

Et selleni jõuda on meil vaja tundma õppida nende sõnade tähendust, jõuda nende olemuseni. Sellel teekonnal on palju tervenemisi, luban seda.

Sünni tervendamise ja sünniks valmistumise Algallika Hingamistöö ja protsess on loodud Binnie A. Dansby poolt välja töötatud materjalide alusel ja isiklikule kogemusele toetudes. Protsess koosneb erinevatest osadest, iga seanss võib kesta kuni 3 tundi.

Mina nimetaks selle ümber – tõelise ja tervikliku elu elamiseks ette valmistav protsess.

Tervendused lapseootel emas loovad positiivsed eeldused sünnitamiseks ja vähendavad oluliselt võimalike komplikatsioonide riski, samuti loovad tervendusi lastes ja kogu peres.

Naine, sina oled väga oluline!

Sinu teadlikkus loeb ja loob elu !

Aili Lindmäe

Algallika Hingamistöö

hingamisterapeut